

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.592623 mg |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0+ |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 18 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 2 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 404
Distributors
pcbx
Unit Price$2.09030
Ext.Price$2.09030
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.09030 | $2.09030 |
| 10 | $1.55170 | $15.51700 |
| 25 | $1.45167 | $36.29175 |
| 50 | $1.37483 | $68.74150 |
| 100 | $1.30206 | $130.20600 |
| 300 | $1.25725 | $377.17500 |
| 500 | $1.21400 | $607.00000 |
| 1000 | $1.17040 | $1170.40000 |
| 3000 | $1.05156 | $3154.68000 |
